Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Akce v obci - fotogalerie > Kultura minulých let > Akce v roce 2012 > Memoriál Vl. Novotného

Memoriál Vl. Novotného

Hasičská soutěž v požárním útoku Memoriál Vladimíra Novotného patří již několik let mezi významné sportovní akce našeho sboru a celého okrsku. Koná se na počest našeho dlouholetého velitele pana Vladimíra Novotného, který zemřel nečekaně a náhle dne 23. února 1989 ve věku nedožitých 43 let. ,,Komisař“ jak si ho mnozí nejen u nás v obci pamatují, pracoval jako velitel sboru 20 let. Velkou měrou přispěl k lepšímu zázemí a vybavenosti naší požární jednotky (cisterna) a s našimi hasiči úspěšně reprezentoval na soutěžích i daleko za hranicemi okresu.
Tuto soutěž pořádáme vždy kolem svátku Vladimíra, tedy v květnu. První ročník se konal v roce 1990 a z důvodu zaplaveného hřiště se konal vedle hřbitova u bytovek. Dalších 19 ročníků se konalo na hřišti místního oddílu kopané a tři poslední ročníky se uskutečnily v areálu Zamlýní, kde se za posledních šest let hodně změnilo - proto ta změna.
Letošní ročník byl tedy již 23. - konal se v sobotu 19. května a zúčastnilo se ho celkem 17 družstev. V mužích vyhráli chlapi s Ivanovic na Hané, druzí byli muži z Doloplaz a naši borci skončili na třetím místě. V ženské kategorii kralovala naše děvčata, která obsadila první dvě místa a třetí byli ženy z Ivanovic na Hané.
Kofola a pivo tekly proudem, uzenářské výrobky byly cítit až u kostela, počasí slunečné, co víc jsme si mohli přát. Snad jen kdyby byla větší návštěvnost místních občanů … Ale všichni víme, že na dědině má každý své práce dost a dost a „kór v sobotu“. Tak snad za rok na tom 24 ročníku se nás diváků sejde víc. Budeme se těšit.
Za vrchoslavické hasiče velitel

Vladimír Lecián

Memorial.jpg