Drobečková navigace

Úvod > Akce v obci - fotogalerie > Kultura minulých let > Akce v roce 2012 > Memoriál Vl. Novotného

Memoriál Vl. Novotného

Hasičská soutěž v požárním útoku Memoriál Vladimíra Novotného patří již několik let mezi významné sportovní akce našeho sboru a celého okrsku. Koná se na počest našeho dlouholetého velitele pana Vladimíra Novotného, který zemřel nečekaně a náhle dne 23. února 1989 ve věku nedožitých 43 let. ,,Komisař“ jak si ho mnozí nejen u nás v obci pamatují, pracoval jako velitel sboru 20 let. Velkou měrou přispěl k lepšímu zázemí a vybavenosti naší požární jednotky (cisterna) a s našimi hasiči úspěšně reprezentoval na soutěžích i daleko za hranicemi okresu.
Tuto soutěž pořádáme vždy kolem svátku Vladimíra, tedy v květnu. První ročník se konal v roce 1990 a z důvodu zaplaveného hřiště se konal vedle hřbitova u bytovek. Dalších 19 ročníků se konalo na hřišti místního oddílu kopané a tři poslední ročníky se uskutečnily v areálu Zamlýní, kde se za posledních šest let hodně změnilo - proto ta změna.
Letošní ročník byl tedy již 23. - konal se v sobotu 19. května a zúčastnilo se ho celkem 17 družstev. V mužích vyhráli chlapi s Ivanovic na Hané, druzí byli muži z Doloplaz a naši borci skončili na třetím místě. V ženské kategorii kralovala naše děvčata, která obsadila první dvě místa a třetí byli ženy z Ivanovic na Hané.
Kofola a pivo tekly proudem, uzenářské výrobky byly cítit až u kostela, počasí slunečné, co víc jsme si mohli přát. Snad jen kdyby byla větší návštěvnost místních občanů … Ale všichni víme, že na dědině má každý své práce dost a dost a „kór v sobotu“. Tak snad za rok na tom 24 ročníku se nás diváků sejde víc. Budeme se těšit.
Za vrchoslavické hasiče velitel

Vladimír Lecián

Memorial.jpg

18. 7. Drahomíra

Zítra: Čeněk

Výsledky běhu osvobození

2019_Běh osvobození

2018_Běh osvobození

2017_ Běh osvobození

Fotbal - TJ Sokol Vrchoslavice 1946

Aktuální výsledky.  

Rozpis utkání

 Rodinná politika

Rodinajeok

Prostějovský tisk

Týdeník  Prostějovska

Prostějovský večerník

Prostějovský      deník 

Další přímé odkazy

Dopravní info

Jizdní řády

Počasí

Tv program

Rádia online 

Kuželky

 

 Obecní úřad Vrchoslavice

Návštěvnost stránek

153247